Berit Ternell kaffeservis Kosmos Upsala Ekeby

399582

BERIT TERNELL, "Kosmos", kaffeservis, 12 dlr., porslin, Upsala Ekeby, blåbrun glasyr, modellen tillverkad 1966-1977, bestående av: kaffekanna, grädkanna, sockerskål, burk med lock i teak samt 8 koppar med fat

Ringa slitage, en kopp med glasyrnagg

Keramik/Porslin

Monter 14

Budhistorik (3 bud)

2688912
2685833
2685823

Slutpris SEK:
42 EUR, 52 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.