Spegel med konsolbord

399433

SPEGEL med konsolbord, 1800-talets andra hälft, blandstil, slagmetall med blankförgyllningar, träskuren dekor av blommor, samt rullverksornamentik, profilerad skiva, bordet delvis försilvrat, spegeln ca 117x80 cm, bordet ca 80, 96x38 cm

Senare marmorerad pdf-skiva, torrsprickor, bruksslitage, smärre dekorbortfall

Speglar

Rum 6

Spegel med konsolbord

Budhistorik (9 bud)
2687153
2686780
3 200
2686369
2683007
2680945

Slutpris SEK:
420 EUR, 520 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.