Gunnar Nylund figuriner

398775

GUNNAR NYLUND, figuriner två stycken, pingviner, Rörstrand, stengods, signerade, höjd ca 14-25 cm

smärre slitage

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Gunnar Nylund figuriner

Budhistorik (23 bud)
2686149
2 600
2686148
2 400
2685442
2684914
2685441
1 900

Slutpris SEK:
2 600
273 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.