Vanitasporträtt oljemålning

398442

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Porträtt med vanitassymboler i form av timglas och slocknat ljus, olja på duk, ca 62x54 cm, oramad

Krackelyr och färgbortfall.

Konst, Äldre måleri

Fack 2

Vanitasporträtt oljemålning

Budhistorik (11 bud)
2678083
1 600
2677993
2678082
1 400
2677993
1 300
2678081

Slutpris SEK:
1 600
168 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.