Väggur Gerhard väggur Mjölby intarsia

397913

GERHARD MALMBERG, väggur, för Mjölby intarsia, 1930/40-tal. 'Eos och Diana' modell nr. 115, faner av björk, päron, mahogny, afrikanskt päron, tojarot, peroba, rosa, röd padouk, jakaranda, höjd ca 32,5 cm, nyckel finns

Slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämnignen

Klockor/Ur

Rum 17

Budhistorik (16 bud)
2672219
3 600
2672218
3 400
2672216
3 200
2672217
2672216
2 800

Slutpris SEK:
3 600
378 EUR, 468 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.