Bord i lackarbete

397412

BORD, troligen dekor i japanskt lackarbete, 1800-talets slut, höjd ca 76, diameter 120 cm

Lackarbete med omfattande ytskador och färgbortfall, sprickor, troligen senare underrede

Rum 19

Bord i lackarbete

Budhistorik (6 bud)
2666683
2666682
1 300
2665855
450
2663338
2663250

Slutpris SEK:
158 EUR, 195 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.