Josef Ekberg

397277

JOSEF EKBERG, vas, stengods, signerad och daterad JE Ekberg Gustavsberg 1919, dekor i sgrafitto med motiv av löv, höjd ca 23 cm

Smärre tillverknings defekt på liv

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik, Design, Temaauktion, Temaauktion

Josef Ekberg

Budhistorik (17 bud)
2664876
2661287
2659434
950
2659064
900
2659433
900

Slutpris SEK:
116 EUR, 143 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.