Papperskorg Fornasetti

397113

PIERO FORNASETTI, papperskorg, Italien, plåt, omkring 1900-talets mitt, tryckt dekor av husfasad, på mässingsfötter, höjd ca 29, diameter 25 cm

Smärre skador, slitage

Diverse, Samlarobjekt, Design, Temaauktion, Temaauktion

Monter 5

Papperskorg Fornasetti

Budhistorik (26 bud)
2663527
5 800
2660359
5 600
2660195
5 400
2658834
5 200
2660194
5 200

Slutpris SEK:
5 800
609 EUR, 754 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.