Theo Tobiasse färglitografier HC Andersen

396135

THEO TOBIASSE (född 1927): "Un hommage ā HC Andersen", hela sviten om 18 blad, signerade Theo Tobiasse, 110/350, blindstämplar, färglitografier, bladmått ca 58x76 resp 76x58 cm

Enhetligt ramade, Gulnader, fläckar

Budhistorik (3 bud)

2647210
10 000
2647206
7 400
2644788
7 200

Slutpris SEK:
10 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer