Golvvas Kina 18/1900-tal

396126

GOLVVAS, porslin, Kina, 18/1900-tal, med hänklar, dekor i emaljfärger av kvinnomotiv, höjd ca 42 cm

Spricka i myningen, glasyrojämnheter, slitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 21

Golvvas Kina 18/1900-tal

Budhistorik (4 bud)

2654917
2647116
2653829
2647116

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer