Armring förgyllt silver 1800-tal

396071

ARMRING, förgyllt silver, filigrandekor, fasettslipad gul sten, 1800-talets senare del, säkerhetskedja ej öppningsbar, innerdiameter ca 5,5 cm, vikt ca 29,5 g

Sten med hack och nagg

Guld/Smycken

Kundcenter

Budhistorik (12 bud)
2660738
2660737
1 400
2660736
1 300
2660735
2660733

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer