Anton Clavé färglitografi

396065

ANTONI CLAVÉ (1913-2005): "Le Roy Boit", 1954-55, signerad och numrerad Clavé 101/200, färglitografi,
ca 50x39 cm
Colour lithograph, 1954-55, signed and numbered.
LITTERATUR: Passeron 41

Rum 22

Anton Clavé färglitografi
Budhistorik (3 bud)

2653794
1 400
2648315
2644787

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer