Tallrikar i flintgods

395945

TALLRIKAR, 11 st., flintgods, 1800 -talets början, genombruten kantdekor, diameter 25,5 cm

smärre nagg, glasyrchip

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser, Temaauktion, Sommar

Tallrikar i flintgods

Budhistorik (5 bud)
2653499
2653498
3 800
2653497
3 600
2643684
2643683

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer