Goya etsning och akvatint

395925

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Proverbios pl. 10: La mujer y el potro, que los dome otro, etsning och akvatint, sent avdrag på "wove" papper med vattenstämplar: Krönt cirkel samt årtalet 1970, ca 24,5x35 cm
LITTERATUR: Harris 257

Rum 9

Goya etsning och akvatint
Budhistorik (4 bud)

2653031
450
2652349
2646760
2644158

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer