Parporträtt 1700-tal oljemålningar

395918

OIDENTIFERAD KONSTNÄR (1700-tal): Porträtt, 1 par, troligen företällande August den starke och Aurora Von Königsmarck, olja på duk, ca 72x60 cm

Slitage, färgbortfall, skador

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (11 bud)
2651407
2651406
3 800
2651405
3 600
2651404
3 400
2651403
3 200

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer