Sakrala träskulpturer

395885

S:T GÖRAN OCH DRAKEN samt en av de tre vise männen 1800/1900-tal. S:t Göran skuren i ek, den andra figuren sannolikt i lind, höjd ca 64 respektive 62 cm.

Lagning, torrsprickor, mindre nagg samt slitage.

Konst, Skulpturer

Sakrala träskulpturer

Budhistorik (21 bud)
2652263
3 600
2652261
3 400
2652259
3 200
2652244
2652258

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer