Torsten Wessberg träsnitt

395874

TORSTEN WESSBERG (1891-1975): Dam med ros, signerad och daterad T Wessberg 1915, original träsnitt, ca 30x21 cm
HISTORIK: Wessberg studerade för Carl Wilhelmson, samt i Frankrike, Tyskland och Italien. Representerad i Göteborgs Konstmuseum

Fack 30

Torsten Wessberg träsnitt

Budhistorik (8 bud)
2645295
2652923
950
2645295
2652922
750
2645295
450

Slutpris SEK:
105 EUR, 130 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.