Stig Fyring Hötorget Stockholmiana

395708

STIG FYRING (1934-2015), Hötorget med Fontänskulpturen Orfeusgruppen av Carl Milles framför Konserthuset , signerad och daterad Stig Fyring, den 3 augusti 1999, blandteknik på duk, 300x200 cm

Ändringar/tillägg
300x200 cm

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Rum 3

Budhistorik (1 bud)

2652287
2016-07-14 19:31:19

2016-07-14 kl 20:30
Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer