Edith Fischerström Kollektion Vasa Konst

324395

EDITH FISCHERSTRÖM (1881-1967)
Gossen och havet (Den blå stolen), signerad E. Fischerström, olja på duk 136,5x67,5 cm

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (8 bud)
2011754
6 800
2011635
6 000
2009995
5 600
2008925
5 000
2006015

Slutpris SEK:
6 800
714 EUR, 884 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.