Vilhelm Holmgren Kollektion Vasa Konst

324277

VILHELM HOLMGREN (1863-1943),
Kvinna i blått, "Gunnel", signerad a tergo (med blyerts) V. Holmgren, samt daterad 1908, kvarlåtenskapsstämpel a tergo, olja på pannå 27x21 cm
Proveniens: Konstnärens familj

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (15 bud)
2016601
4 600
2016503
4 400
2016503
2016002
2 800
2015978
2 600

Slutpris SEK:
4 600
483 EUR, 598 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.