Anshelm Schultzberg, Vinterlandskap

324025

ANSHELM SCHULTZBERG (1862-1945): Höstlandskap, Stockholm - Djutgården med utsikt mot fartyget af Chapman, signerad och daterad A. Schultzberg Djurgården 1924, olja på duk, 74x100 cm.

rispa i duken

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (4 bud)

1988445
10 000
1988439
1988196
1986276

Slutpris SEK:
10 000
1 050 EUR, 1 300 USD
Utropspris SEK:
14 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.