Saladiers (Selected)

323732

A SET OF FOUR BOWLS, enamelled and decorated with flowers, Qianlong (1736-95), c. 15 x 10 cm
SALADIERER, 4 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rosefärger av ströblommor, ca 15x10cm
Skador: Kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 7

Saladiers (Selected)

Budhistorik (13 bud)
1996406
5 800
1995761
5 600
1993530
5 400
1995760
5 400
1993530
5 200

Slutpris SEK:
5 800
609 EUR, 754 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.