Teservis empire

323446

CHOKLAD- OCH KAFFESERVIS, 10 dlr, empire, 1800-talets första hälft, dekor i guld, bestående av: 5 koppar med fat, chokladkanna, kaffekanna, mjölkkanna och sockerskål med lock, skål

Dekorslitage, nagg, någon lagning, ett fat saknas, kopp medföljer

Keramik/Porslin

Monter 25

Teservis empire

Budhistorik (13 bud)
2005838
2 400
1994341
2005837
1994341
2005836
1 900

Slutpris SEK:
2 400
252 EUR, 312 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.