Skeppsur i mässing

325140

SKEPPSUR, mässing, urtavlan märkt L Sundstedt Stockholm, diameter 21 cm
Proveniens: skådespelaren och regissören Olof Thunberg

Urtavlan med färgbortfall, slitage

Klockor/Ur, Väggklockor

Monter 29

Skeppsur i mässing

Budhistorik (9 bud)
1991934
1991851
750
1986100
700
1991847
700
1986100
650

Slutpris SEK:
84 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.