Cabaret Gustavsberg

324996

GUSTAVSBERG, cabaret, 9 dlr, flintgods, Asiatic Pheasants, ej tillhörande mittskål, på senare snurrställ, diameter 50 cm
Proveniens: Skådespelaren och regissören Olof Thunberg

Sprickor, krackeleringar, snurrställ

Keramik/Porslin, Övrigt porslin och keramik

Rum 12

Cabaret Gustavsberg

Budhistorik (8 bud)
1990680
900
1991902
850
1990680
550
1978634
500
1978634
450

Slutpris SEK:
900
95 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.