Väggpendyl 1800-tal

324719

VÄGGPENDYL, 1800-tal, urverket märkt G. B (Gustaf Becker), verknummer 2059997, urtavlan märkt W. Nyberg Stockholm, förgylld, skuren dekor av blommor, höjd ca 80 cm, pendel och nyckel finns

Senare urverk, ytskador, färgbortfall

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendel finns

Klockor/Ur

Rum 13

Väggpendyl 1800-tal

Budhistorik (20 bud)
1989271
1988714
1 400
1987288
1 300
1987284
1987282

Slutpris SEK:
158 EUR, 195 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.