Golvur 1800-talets första hälft

324574

GOLVUR, England, Georg III, urtavlan märkt W:Hughes Birmingham, fodralet fanerat med mahogny, medföljer lod och pendel, höjd 221 cm

Slitage, urtavlan retuscherad. Nyckel och dragnyckel finns att avhämta i Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 14

Budhistorik (4 bud)

1985941
1981885
1979347
1979262

Slutpris SEK:
116 EUR, 143 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.