Ampel 1800-talets första hälft

324561

AMPEL, Karl Johan, för tre ljus, förgylld och grönlackerad mässing, höjd 58 cm
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Lilla Kvalitén, 11 december 2000, nr 4069

Slitage, bristningar, smärre kompletteringar, droppskålar med spår av prismor

Belysning, Taklampor

Rum 9

Budhistorik (4 bud)

1989909
1983859
500
1982428
1981693

Slutpris SEK:
158 EUR, 195 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.