Byrå 1700-tal

324547

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, 1700-talets andra hälft, fanerad, brännförgyllda beslag, parkettläggning, sidorna med rombmotiv, nyckelskyltar i form av rocaille med bevingade drakar, höjd 81, 89 x 45 cm

skador, lagningar, kompletteringar, senare lås, nyckel saknas

Rum 2

Byrå 1700-tal

Budhistorik (21 bud)
1993733
17 000
1993730
16 500
1993730
16 000
1993470
15 500
1993502
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 785 EUR, 2 210 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.