Hadar Jönzén, Par vid bänk-.Strandvägen, Stockholm

323985

HADAR JÖNZÉN (1885-1977), "Par vid bänk - Strandvägen", signerad Hadar Jönzen, olja på pannå, 65 x 80 cm.
Historik: Lysningspresent från konstnären till nuvarande ägarens mor omkring 1942..

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (7 bud)
1993480
1 900
1992303
1 800
1992299
1992295
1990924
600

Slutpris SEK:
1 900
200 EUR, 247 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.