Ytterfoder design Josef Ekberg

323765

JOSEF EKBERG, ytterfoder, "Sgrafitto", flintgods, Gustavsberg 1923, reliefdekor av blommor och blad i blått mot ljusblå fond, signerad Gustafsberg 1923 J.E, höjd 20 diameter 24 cm

Invändiga krackeleringar

Keramik/Porslin, Design

Monter 19

Budhistorik (18 bud)
1984012
1 700
1983678
1 600
1981976
1982897
1 400
1981976
1 300

Slutpris SEK:
1 700
179 EUR, 221 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.