Glasservis Kosta

323700

KOSTA, glasservis, 59 dlr, snarlika, bl a "Bror", 1900-talets senare del, slipad dekor, bestående av: 11 rödvinsglas, 8 champagneglas, 5 grogglas, 2+5+4 selterglas, 8 snapsglas, 2+4 starkvinsglas, 10 likörglas varierande mått; enstaka glas med nagg medföljer

Bruksslitage

Glas, Servisglas

Monter 18

Glasservis Kosta

Budhistorik (23 bud)
1982180
3 400
1982175
3 200
1982179
3 200
1982175
1982177

Slutpris SEK:
3 400
357 EUR, 442 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.