Axel Wallert Stockholm Stadshuset

323524

AXEL WALLERT (1890-1962), Verkställande Direktör Vilhelm Arröe med Stadshuset i bakgrunden, signerad och daterad Wallert 1946, olja på duk, ca 91x82 cm

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Rum 1

Budhistorik (4 bud)

1979467
1975824
1971704
1970624

Slutpris SEK:
105 EUR, 130 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.