Emil Österman

323523

EMIL ÖSTERMAN (1870-1927): Porträtt av Verkställande Direktör Fredrik Benzinger, signerad och daterad Emil Österman 1918, olja på duk, 70x96 cm

Dubblerad

Konst, Äldre måleri

Rum 18

Emil Österman

Budhistorik (27 bud)
1980066
8 200
1979529
8 000
1980065
7 800
1979529
7 600
1980062
7 400

Slutpris SEK:
8 200
861 EUR, 1 066 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.