Golvur

323324

GOLVUR, 1800-tal, bemålning med datering 1841, urverk med slagfunktion, urtavla märkt A.A.S Mora, höjd ca 211 cm

Skador, senarebemålning, lod och nyckel saknas

Klockor/Ur

Rum 12

Golvur

Budhistorik (23 bud)
1976331
1 600
1976330
1976328
1 400
1976326
1 300
1976327

Slutpris SEK:
1 600
168 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.