Dosa Ryssland

323203

DOSA, silver, Ryssland, 1800-talets andra hälft, otydlig årsstämpel, spår av förgyllning, dekor av ryttare till häst, längd ca 8,5 cm, vikt ca 102 g

Slitage, lock med smärre bristning

Silver

Monter 12

Dosa Ryssland

Budhistorik (16 bud)
1977735
2 400
1977224
1977163
1977163
1 900
1976980
1 800

Slutpris SEK:
2 400
252 EUR, 312 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.