Stolar gustavianskt provinsarbete

323024

STOLAR, 4 st, 1800-tal, gustavianskt provinsarbete, skuren dekor av bl a fleuroner, vitbemålade, sitthöjd ca 44 cm

Slitage, renoverade, äldre förstärkningar, senare sitsar, senare bemålning

Rum 12

Budhistorik (54 bud)
1975032
7 200
1975025
7 000
1975027
7 000
1975025
6 800
1975024
6 600

Slutpris SEK:
7 200
756 EUR, 936 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.