Sockerskål i silver

322945

SOCKERSKÅLAR, 1 par, silver, 1869, nyrokoko, lock krönt av blomma, höjd 31 cm, vikt ca 1570 g

En sockerskål med skador en fot saknas, slitage

Silver

Monter 3

Sockerskål i silver

Budhistorik (16 bud)
1971647
5 400
1972765
5 200
1971647
5 000
1972762
4 800
1971647
4 400

Slutpris SEK:
5 400
567 EUR, 702 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.