Flintlåsgevär

322455

FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700/1800-tal, längd 146 cm
Märkt 653. 1817

Laddstock saknas, skador, slitage, rost,

Vapen/Medaljer

Rum 7

Flintlåsgevär

Budhistorik (22 bud)
1968978
6 400
1968968
6 200
1967234
6 000
1967234
5 600
1968958
5 400

Slutpris SEK:
6 400
672 EUR, 832 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.