Skålar 17/1800-tal

322253

SKÅLAR, 3 st., terracotta/lergods, 1700/1800-tal, Sicilien, diameter ca 32, 40 respektive 43 cm

Smärre nagg och glasyrskador

Keramik/Porslin

Rum 7

Skålar 17/1800-tal

Budhistorik (5 bud)
1967985
1966901
1 700
1966247
1 600
1962679
1961635

Slutpris SEK:
315 EUR, 390 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.