Figuriner Meissen

322237

FIGURINER, 1 par, Meissen, Tyskland, 1800/1900-tal, i form av mans- och kvinnofigur med blommor, porslin, polykromt bemålade, höjd ca 20 cm

Skador, mindre avslag på blommor och fingrar,

Keramik/Porslin

Monter 22

Figuriner Meissen

Budhistorik (18 bud)
1967435
3 400
1967433
3 200
1967121
1967383
1967121
2 800

Slutpris SEK:
3 400
357 EUR, 442 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.