Fat kina celadon

322224

FAT, 3 st, porslin, Kina 1800/1900-tal, polykrom dekor med celadongrund

Mindre nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Fat kina celadon

Budhistorik (1 bud)

1960759
2015-08-01 10:40:01

2015-08-09 kl 19:30
Slutpris SEK:
32 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.