Skålfat silver Möllenborg

321791

GUSTAF MÖLLENBORG (1796-1851), skål på fot, silver, Stockholm 1847, rokokostil, genombruten kantdekor, höjd 26, diameter 35 cm, vikt ca 1224 g

Obetydligt bruksslitage, foten med lagning/renovering

Ändringar/tillägg
Foten med lagning/renovering

Silver, Övriga silverföremål

Monter 7

Skålfat silver Möllenborg

Budhistorik (33 bud)
1964627
8 000
1964626
7 800
1964616
7 600
1964615
7 400
1964587
7 200

Slutpris SEK:
8 000
840 EUR, 1 040 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.