Hjalmar Grahn oljemålning

320769

HJALMAR GRAHN (1882-1949): Utsikt från Norrbro över Stockholms slott och Nationalmuseum, stämpelsignerad Hj Grahn, olja på pannå, ā tergo: "Namnteckningen stämplad på okt.1949 Ingeborg Grahn" och "Konstaktiebolaget Färg och Form" samt "Erik Reutersvärd", ca 37x45 cm

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Rum 4

Hjalmar Grahn oljemålning

Budhistorik (26 bud)
1950492
1952140
1950492
3 800
1952139
3 600
1950492
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.