Oktant i fodral

236354

PISTOR & MARTINS OKTANT, Tyskland omkring 1800-talets mitt, nr 451, ebenholts och mässing, limb och nonie samt skylt av ben, längd 30 cm, med tillbehör i mahognyfodral

Nonien med smärre skador

Nautica/Technica

Monter 10

Oktant i fodral

Budhistorik (11 bud)
1211715
2 600
1210721
2 400
1208486
1210719
1208486
1 800

Slutpris SEK:
2 600
273 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.