R Mattson oljemålning

229577

MATTSON, R (född omkring 1895), verksam i Stettin, fartygsporträtt av Norska ångaren "Ulsnes", signerad och daterad R. M., Stettin, 1939, olja på pannå, 34x62 cm

Smärre fläckar

Nautica/Technica, Konst, Måleri

Rum 11

R Mattson oljemålning

Budhistorik (18 bud)
1211760
1211758
3 800
1211754
3 600
1211752
3 400
1211753
3 200

Slutpris SEK:
420 EUR, 520 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.