Skålar Kina

229568

SKÅLAR på fot, 12 st, Kina, konturerad kant, dekor av bl a figurscen samt drakar i polykrom emaljfärg på förgylld botten, höjd ca 6, diameter ca 12,5 cm

Mindre nagg, förgyllning med smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 23

Skålar Kina

Budhistorik (63 bud)
1145337
9 000
1145339
8 800
1145337
8 600
1145331
8 400
1145326
8 200

Slutpris SEK:
9 000
945 EUR, 1 170 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.