Kalle Hedberg oljemålning

229415

HEDBERG, Kalle (1894-1959): Kubistisk figurscen, osignerad, utförd i Köpenhamn på 1920-talet, olja på duk, 114x160 cm;
Enligt uppgift en gåva/betalning för boende
PROVENIENS: Minna Gradert

Skador

Konst, Måleri

Rum 14

Kalle Hedberg oljemålning

Budhistorik (38 bud)
1151610
39 000
1151616
38 000
1151610
37 000
1151614
36 000
1151610
35 000

Slutpris SEK:
39 000
4 095 EUR, 5 070 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.