Terrin Kina Jiaqingdynastin

229329

TERRIN med lock och fat, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger, höjd 29, fatets längd ca 40,5 cm

Färgbortfall, slitage, lockknoppen med lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 30

Terrin Kina Jiaqingdynastin

Budhistorik (3 bud)

1147403
2 600
1139640
2 400
1139640

Slutpris SEK:
2 600
273 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.