Tallrikar Kina Qianlongdynastin

229093

TALLRIKAR, 11 st., porslin, Kina, 1700-tal, oktagonala, dekor i famille rose, diameter ca 23 cm

Slitage, enstaka nagg förekommer, färgbortfall, 4 med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Budhistorik (26 bud)
1149018
7 200
1149026
7 200
1149018
7 000
1149023
6 800
1149018
6 600

Slutpris SEK:
7 200
756 EUR, 936 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.